بررسی و برنامه ریزی استراتیژیک اتاق شورای زنان متشبث سارک (شویک) در دبی

بررسی و برنامه ریزی استراتیژیک اتاق شورای زنان متشبث سارک (شویک) در دبی

تاریخ: 27 الی 28 فبروری 2020

مکان: برج سوتیدیل، جاده شیخ زاید، دبی

بررسی و برنامه ریزی استراتژیک اتاق شورای زنان متشبث سارک (SCWEC) به تاریخ 27-28 فبروری 2020 در دبی ، امارات متحده عربی توسط اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان (AWCCI) برگزار گردید. این برنامه با حضور زنان متشبث از نیپال، سریلانکا، پاکستان، بنگلادش، هند و افغانستان برگزار گردید.

شویک در 29 مارچ 2001 در کلمبو، سریلانکا با هدف توسعه و ارتقاء زنان کارآفرین در منطقه آسیای جنوبی تأسیس شد. این شورا در جهت تسهیل همکاری و ایجاد شبکه در بین زنان کارآفرین منطقه سارک تلاش می نماید. این یک زمینه مؤثر برای تقویت توسعه درون منطقه ای زنان متشبث برای توسعه اقتصادی است و از این طریق به تبادل اطلاعات در مورد مهارتهای کارآفرینی و ایجاد پیوندهای تجاری بین زنان منطقه سارک کمک می کند.  اتاق تجارت زنان در اکتبر 2019 به مدت دو سال رهبری شویک را به عهده گرفت.
از آغاز تأسیس شویک ، تعدادی کارگاه آموزشی ، کنفرانس میزگرد ، سمینارها ، برنامه های آموزشی ، رویدادهای سالانه در دوره تصدی کرسی شویک سریلانکا ، بنگلدش و هند برگزار گردیده است. این برنامه های شورا منجر به برخی از چالش های رایج شده است که زنان را قادر می سازد برخی از بهترین شیوه های تکثیر را به عنوان پروژه های منطقه ای معرفی کنند. این می تواند منجر به ایجاد فرصت های بهتر برای متشبثان کشور های سارک برای تقویت فعالیت های تجاری شان گردد.

در ابتدای این برنامه ، خانم افسانه رحیمی ، رئیس شویک از اعضای شویک  کشورهای دیگر استقبال کرد و برای آمدن با عافیت شان از کشورهای مختلف اظهار امیدواری نمودند. متعاقبا، هر نماینده کشور سارک سیمینار های خود را ارائه نمودند و مروری بر  فعالیت های زنان تجارت پیشه کشورشان، موانع، راه حل ها و اولویت ها در میان آنها مورد بحث قرار گرفت. در پایان روز اول ، خانم غزل سادات میزبان اعضای شویک در رستوران خود، رستوران کبانه بود.

روز دوم کنفرانس با بررسی مأموریت و دیدگاه شویک  آغاز گردید و متعاقباً آقای سنځر کاکر، رئیس گروه برگزاری افغانستان جلسه برنامه ریزی استراتژیک را برای شرکت کنندگان تسهیل کرد. بعداً ، بعد از جلسه ، تمام اعضای شویک روی برنامه ریزی برای سال جاری کار کردند.

شویک متعهد به توسعه تشبث زنان با اهداف ملموس در افزایش فرصت های شغلی، ایجاد بازارها، ایجاد شغل و همچنین ایجاد شبکه های استراتژیک و در حال رشد شرکت های زنانه به مشاغل اصلی است.