هیئت مدیره ۲۰۱۹ - ۲۰۲۱

آتنا هاشمی

خانم اتنا هاشمی سالون آرایش حنا را در سال 2013 تاسیس نموده است. این سالون خدمات زیبایی و بهداشتی تولید می نماید. دلیل اصلی تاسیس این سالون کمبود کار حرفه ای و نظافت در آرایشگاه ها، ایجاد فرصت کاری برای زنان و دختران بی سواد، و دادن ارزش و احترام به خدمات زیبایی در افغانستان می باشد.

حبیبه پاینده نیک

خانم حبیببه پاینده نیک رئیس شرکت صنایع دستی قزل و همچنان رئیس اجرائی شرکت پلاریز سیستم که یک شرکت تکنالوژی معلوماتی است میباشد. خانم پاینده نیک تحصیلات خویش را در رشته علوم سیاسی به اتمام رسانیده است و 16 سال تجربه کاری در بخش های مدیریت میباشند. ایشان شرکت صنایع دستی قزل را در سال 2018 تاسیس نمود و به تعداد 8 کارمند دارد که در بخش صنایع دستی و لباس، دستکول، ساعت، بوت فعالیت دارد. ایشان از اعضای ارشد اتاق میباشند.

زهرا سروری

خانم زهرا سروری رئیس مکتب رویش هستند. خانم سروری ماستر رشته روابط بین الملل و ترینر پیداگوژی و روش تدریس شاگرد محوری میباشد . بیشتر از ده سال سابقه کاری در زمینه تعلیم و تربیت در اورگانهای داخلی و بین المللی مانند دفتر الم سفارت فرانسه، دانشگاه آمریکایی افغانستان، دانشگاه تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی و لیسه های استقلال و ملالی دارد. از سه سال بدین سو مکتب خصوصی رویش را با هدف نهادینه ساختن تعلیم و تربیت کودکان وطن به شیوه های عملی و موثر تاسیس نموده است. در حال حاضر در این مکتب دو صد و شصت شاگرد مشغول کسب تعلیم و ۲۲ نفر در مقام مدیر مالی، استاد، سرمعلم، خدمه و گارد مشغول کار هستند که نه نفر آن را خانم ها تشکیل می‌دهد .

زهرا تارشی

خانم زهرا تاراشی موسس کودکستان خصوصی خانه خورشید است. لیسانس خویش را در رشته روانشناسی از دانشگاه کابل و ماستری خویش را در رشته مدیریت تجارتی از دانشگاه آزاد ایران اخذ نموده است. ایشان بعد از کار کردن با چندین شرکت در بخش مدیریت مالی در سال 1397 تجارت خویش را با تاسیس کودکستان خانه خورشید آغاز نمود.

فخریه ابراهیمی

خانم فخریه ابراهیمی ممتاز رئیس ممتاز هاست هستند. ایشان در سال 2010 ممتاز هاست را تاسیس نمودند. خانم ابراهیمی از رشته اقتصاد فارغ شده اند. تا حال از طریق همین تجارت به امریکا، سریلانکا، تاشکند و دوبی سفر نموده و از دست آورد های بزرگ ایشان میتوان داشتن بیشتر از 400 مشتری، ایالات متحده آمریکا "جایزه بورس تحصیلی انجمن ملی تجارت" و "جوایز سازمانی زنان سال" را دریافت کرد و در سال 2015 جایزه بی بی خدیجه را دریافت کرد و اخیرا جایزه جشنواره زنان موفق زنان در سال 2017 را دریافت کرده است. در حال حاضر 15 تن با این شرکت مشغول کار اند.

معصومه ابراهیمی

خانم معصومه ابراهیمی رئیس شرکت خدمات رسانه ای ارسطو میباشد. موصوفه از پوهنتون کابل رشته اقتصاد فارغ التحصیل و در سال 1392 ماستری خویش را در بخش مدیریت تجارتی دریافت نموده است. موصوفه بیش از پنج سال به عنوان مدیر پروژه و استاد دانشگاه در رشته اقتصاد فعالیت داشته است و در کنار تخصص خویش در رشته اقتصاد از ده سال بدین سو در بخش های رسانه ای به خصوص نویسندگی و فلم سازی نیز پرداخته است. او با ایجاد شرکت فلم سازی ارسطو به فعالیت های رسانه ای می پردازد و در آینده ای نه چندان دور به ساخت فلم های داستانی و مستند افغانی خواهد پرداخت.

مینه رحمانی

خانم مینه رحمانی رئیس خدمات تفریحی د استرایکرس میباشد. ایشان ماستر رشته انکشاف پایدار از کشور کانادا و مدیریت تجارت از کاردان میباشد. این مرکز تفریحی در سال 2011 توسط خانم رحمانی ایجاد گردید. 15 تن فعلا در این مرکز مشغول به کار اند.

ناهید حمیدی

خانم ناهید حمیدی رئیس شگرف لمیتید است. این شرکت انواع جواهرات تولید می نماید مانند، گوشواره، گردن بند، دستبند، انگشتر و گدان. این شرکت 12 کارمند دارد که 4 تن آنان زنان اند. این شرکت سنگ های ولایات بدخشان، پنجشیر و میدان وردک را برای ساختن جواهرات استفاده می نمایند. تولیدات شگرف جایگاه خوبی در بازار کابل، امریکا، کویت، تایلند، دبی، هند و کانادا دارد و این شرکت از کشورهای متذکره فرمایش میگیرند.

افسانه رحیمی

خانم افسانه رحیمی رئیس شرکت خدمات رسانه ای شیار هستند. ایشان از رشته انجنیری کیمیاوی دانشگاه پولیتخنیک فارغ گردیده. خانم رحیمی با عزم راسخ که داشتند در سال 1393 تجارت شخصی شان را در بخش تبلیغات رسانه ای آغاز نمودند. در حال حاضر 10 تن بصورت مستقیم و 34 تن به صورت غیر مستقیم با این شرکت مشغول کار اند. قابل تذکر است که این شرکت در سطح منطقه خدمات عرضه میکند. ایشان در در دوسال گذشته نیز رئیس هیئت رهبری اتاق تجارت زنان بودند در کشور های مختلف به نمایندگی از اتاق سخنرانی داشته اند.

خوا‌‌ږه کاکر

خانم خواږه کاکر یک متخصص انکشاف با بیش از 12 سال تجربه در زمینه تحقیق در زمینه پالیسی ها با تمرکز روی مسئولیت پذیری و توسعه انسانی در افغانستان است. او در حال حاضر موسس و رئیس خدمات مشاوره ای آپاما است كه یك شركت خصوصی در منظقه میباشد و در بخش تحقیق و مدیریت پروژه فعالیت دارد. خانم كاكار در وزارت مالیه ، وزارت امور خارجه ، پوهنتون كابل و اهداكنندگان مانند ملل متحد ، بانک انکشاف آسیایی در موقف های مشورتی و مدیریتی با دولت جمهوری اسلامی افغانستان و جامعه بین المللی اهداكننده كار كرده است.خانم کاکر در تهیه اسناد مهم پالیسی استراتژیک مانند ، اولین استراتژی ضد فساد ، پالیسی مدیریت کمک ، پالیسی های آب مرزی ، حاکمیت آب و گزارش همکاری های توسعه نقش داشته است.خانم کاکار چندین مقاله در زمینه موضوعات مربوط به توسعه انسانی و حکومتداری و مدیریت آب همکاری کرده است. خانم کاکار دارای مدرک مدیریت دولتی از پوهنتون ایندیانا ، بلومینگتون و لیسانس علوم از پوهنتون کالیفرنیا، سن دیاگو است.

رنگینه حمیدی

خانم رنگینه حمیدی رئیس شررکت کندهاری خزانی است وی این شرکت را در سال 2008 با 500 کارمند آغاز نمود و اولین خانمی است که در یک ولایت ناامن چون کندهار ینه کار برای تعداد زیاد خانمها را مساعد نموده است. وی تحصیلات خویش را در مقطع لیسانس از رشته هنرها در سال 2002 از ویرجینیا بدست آورده است. خانم حمیدی در حال حاضر نظر به عدم بازار برای تولیدات خویش تعداد کارمندان خویش را از 500 به 100 کاهش داده است.

زرغونه ولیزاده

خانم زرغونه ولیزاده رئیس تکتاز گروپ است. تک تاز شرکت خدمات لوژیستیکی و حمل و نقل است که اختصاص یافته است به ارائه خدمات حمل و نقل، کارگزاری گمرک، ترخیص کالا از گمرک، خدمات انبارداری در افغانستان و خارج از آن. در ضمن، شرکت تک تاز سهولت در خدمات حمل و نقل هوایی ، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل دریایی کالا در ولایات مختلف کشور در منطقه نیز دارد. این شرکت دارای نمایندگی ها در هرات، اسلام قلعه، مزار شریف، حیرتان، شیرخان بندر، اقینه، اشکاشم و تورغندی میباشد.

فهیمه ایثار

خانم فهیمه ایثار رئیس شرکت تولید آب آشامیدنی نوش آفرین میباشد. وی لیسانس خویش را از رشته تجارت در امریکا اخذ نموده و در رشته اقتصاد و پالیسی از پوهنتون ماساچوستس امریکا ماستری نیز تحصیل نموده اند. وی شرکت تولید آب نوش آفرین و تصفیه آب آشامیدنی را در سال 2016 تاسیس نمود. در حال حاضر خانم ایثار در کنار تجارت شان در کمیسیون مستقل انتخابات مصروف کار میباشد. این شرکت دارای 8 نفر کارمند میباشد.

محسنه ثاقب

خانم محسنه ثاقب موسس و رئیس شرکت دیزاین و تولید صنایع دستی جامه ثاقب (جامه) است. وی یک خانم تجارت پیشه ماهر است که سند ماستری خویش را در رشته اداره و تجـــــارت اخذ نموده است. تولیدات شرکت جامه در بخش دیزاین لباس با ترکیب از دیزاین های جدید، کالسیک و محلی مانند لباس های رسمی، محلی ومحفلی، ، دستکول ها، پوش بالشت و موبایل با دیزاین های جدید، کلاسیک و محلی می باشد. این شرکت در ماه جنوری سال 2017 در کابل ایجاد گردید و حاال در ولایت مختلف کشور وممالک مختلف در امریکا، استرالیا، اروپا و آسیا ارائه خدمات می نماید. شاخصـــــــه هایی که باعث شده است این شرکت در وقت کم به یک برند مشهور و معتبر لباس در میان مردم مبدل گردد عبارتند از کیفیت با بالا تولیدات، ابتکار، انواع مختلف دیزاین، گرفتن فرمایش و تسلیم نمودن به اسرع وقت می باشد. شرکت جامه همچنان بخش فروشات قالین، گلیم، دسترخوان وطنی و بالشت های قالینچه یی وگلیمی از نقاط مختلف کشور را نیز درین واخرفعال نموده است. در حال حاضردر شرکت جامه ۳۵ کارمند (۷۰ فیصد خانمها) به شکل مستقیم و در حدود ۵۰ کارمند (اکثراً خانمها) به شکل غیر مستقیم مشغول کار می باشند.

مینا رضایی

خانم مینا رضایی موسس سمپل کافی است. خانم رضایی در سال ۱۳۶۸ متولد گردیده است. وی لیسانس خویش را در رشته اقتصاد اخذ نموده است. سمپل کافی یک سال قبل ایجاد گردیده و حالا دارای جایگاه خوبی میان مردم میباشد. انگیزه خانم رضایی برای ایجاد این کافه ایجاد یک محیط آرام برای شهروندان کابل، داشتن سهم در اقتصاد کشور و مستقل بودن در امور مالی می باشد. این کافه دارای ۸ نفر کارمند است، که پنج نفر ایشان زنان و سه نفر آنان آقایان اند.